Under1mm
Golden Hand Standard’ı ile toplanan “zarar görmemiş-intakt” greftler mutlaka kendi çaplarına uygun kanallar içine yerleştirilmelidir. Bu, doğal bir görünüm için ekilmiş saçları adeta naturel olanından ayırt edememeyi sağlayan en önemli unsurdur.

Greftler, kendi doğal çaplarından çok daha büyük çaplarda açılmış kanallar içine yerleştirilse kanalın içine tam uyum sağlamaz, deride çöküntüler ve saç diplerinde çukurlar oluşturur. Saç ekiminde doğal sonuç alınmasını engelleyen en önemli unsur budur.

Greftler nasıl kendi çaplarından büyük kanallara yerleştirilse doğal sonuçtan uzaklaşılır ise aynı greftler kendi çaplarından daha küçük kanallara yerleştirilmek istenirse bu sefer de yerleştirilirken fiziki zarara uğrar. Bu da yetişme oranı( growing rate)’nın düşmesine ve dansite azlığına yol açar.

Bu iki nedenden dolayı greftler kendi çaplarına uygun kanallara, iz bırakmadan, naturel görüntü ve dansite sağlanarak yerleştirilmelidir. 0,8mm ve 0.9mm punchlar ile toplanan greftleri yine 1mm altında açılan kanallara yerleştirmek fue saç ekiminde toplam kalitenin( total aesthetic quality ) vazgeçilmez öğeleridir.

Golden Hand Standartı tamamlayan unsur 1mm altında saç ekimi kanalları açılmasıdır.
İLETİŞİM