UNDER1MM
1mm’den Küçük Kanal Açımı:

     Golden Hand Standardı ile toplanan “zarar görmemis-intakt” greftler mutlaka kendi çaplarına uygun kanallar içine yerleştirilmelidir. Bu, doğal bir görünüm için ekilmiş saçları adeta naturel olanından ayırt edememeyi sağlayan en önemli unsurdur.

     Greftler, kendi doğal çaplarından çok daha büyük çaplarda açılmış kanallar içine yerleştirilse kanalın içine tam uyum sağlamaz, deride çöküntüler ve saç diplerinde  çukurlar oluşturur. Saç ekiminde doğal sonuç alınmasını engelleyen en önemli unsur budur.

     Greftler nasıl kendi çaplarından büyük kanallara yerleştirilse doğal sonuçtan uzakları ise aynı greftler kendi çaplarından daha küçük kanallara yerleştirilmek istenirse bu sefer de yerleştirilirken fiziki zarara uğrar. Bu da yetişme oranı( growing rate)’nun düşmesine ve dansite azlmasına yol açar.

     Bu iki nedenden dolayı greftler kendi çaplarına uygun kanallara, iz bırakmadan, naturel görüntü ve dansite saçlanarak yerleştirilmelidir. 0,8mm ve 0.9mm punchlar ile toplanan greftleri yine 1mm altında açılan kanallara yerleştirmek fue saç ekiminde toplam kalitenin(total aesthetic quality) vazgeçilmez öğeleridir.

Golden Hand Standartı tamamlayan unsur 1mm altında saç ekimi kanalların açılmasıdır.

  • Recent results


    Find us at the forums    CONTACT US