Saç Ekiminin Temel Aşamaları


Saç Köklerinin Toplanması

 

Alım işlemi mikro ölçekte silendirik kapiller tüplerin deri içine, saç köklerini içine alacak şekilde batılırması şeklinde yapılır. Bu aparatın adı Fue Punch’ıdır. Fue Punch saç köklerinin etrafındaki deriyi dairesel olarak keserek deri içine doğru ilerletilir. Bu sayede saç kökü ( folliculer units )  etrafındaki deriden ayrılmış olur ama tam kopmaz ve hale derinin içinde yerini korur.


Kanalların Açılması

 

FUE Saç Ekimi donor alan ve ekim alanı olarak ayrı ayrı traşlanır. Seçilen cerrahi model ve tipe göre ya dönor alan ve ekim alanı tümüyle saçları 1mm uzunluğunda traş edilir. Ya da ekim alanı traş edilmeden Partiel Shave Fue yapılacaksa sadece donör alan traş edilir.  Saçların donör alandan alımı öncesi yalnızca donör alan traşlanır. Ekim alanı saçları kanal açma aşamasından önce traşlanır. ve kanal açılır.


Saçların Ekilmesi

 

Anestezi lokaldir Yani tıbbi işlem yapılacak bölgenin uyuşturulmasıdır. Genel anestezi uygulanmaz. Hasta bilincini korur. Önce donör alan lokal anestezik enjeksiyonlarla uyuşturulur. Ekim aşamısından önce de ekim alanı uyuşturulur ve saç ekimi başlar. Hasta aneztezik enjeksiyonlardan sonra hiç ağrı hissetmezler. Tüm aşamalar tamami ile ağrısız ilerler. 

  • Recent results


    Find us at the forums    CONTACT US